Sonia z Szydłowca

czyli o psach, których ogłoszenia znajdują się na naszym forum,ale nie znajdują się pod naszą opieką
Awatar użytkownika
Arisai
Posty: 321
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 5:48 pm

Sonia z Szydłowca

Post autor: Arisai »

Sonia to taka miniaturka hovka, bo waży około 17 kg. Ale jest śliczna i miała trochę szczęścia w życiu, że na swojej drodze spotkała wolontariuszy z Bezdomniaków Szydłowieckich. Sunia miała wypadek komunikacyjny w wyniku którego doszło do połamania łapki. Okazało się jeszcze że sunia ma babeszjozę. Na szczęście udało się ją wyleczyć.
Kontakt w sprawie adopcji: 533 323 567

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Karina »

Sonia pojechała już do DT :)
Obrazek

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Ania M. »

Powodzenia, "siostrzyczko" Kamisia. :)

Luk
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 11:19 am

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Luk »

"Śliczna" wiadomość. Wszystkiego co dobre; psinko :D :D :D

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Ania M. »

Niestety niekozrystny obrót sytuacji - Sonia znów potrzebuje domu i to szybciutko ... choćby DT

Za to juz sporo o niej wiadomo od obecnej opiekunki z DT - poniżej cytat z ogłoszenia o Soni:

Sonia to piękna, kudłata , mega przyjacielska dla ludzi sunia.

Obecnie przebywa w domu tymczasowym w Warszawie .
Mieszka w bloku , do towarzystwa ma inną uległą , spokojną sunię .
W czasie pobytu w domu tymczasowym poznaliśmy jej charakter i jej wady i zalety .

Sonia jest psem bardzo ukierunkowanym na człowieka - jest bardzo kontaktowa , przyjazna do ludzi - zarówno do dorosłych i do dzieci /sprawdzone / - ufna , łagodna, przyjacielska , taka przylepa .
Bardzo zabiega o kontakt z człowiekiem.
Szybko się uczy - metodami pozytywnymi co jej wolno a co nie - wymaga konsekwencji w postępowaniu, bo jest młodziutka , mądra i bystra .

Co do innych psów - przejawia dominujący "charakterek" - taka trochę "zadziora" na pokaz i lubi sprawdzać psy , wiec inny pies musi być spokojny i uległy , a też reszta zależy od podejścia i odpowiedniego ukierunkowania , bo sunia jest podatna na naukę i szkolenie .
Do kotów - nie ma z nimi kontaktu na codzień, ale z tego co udało się zaobserwować - to raczej nie przepada za nimi - chce gonić .
Sonia jest dość aktywna i żywiołowa. Uwielbia spacery .

Sonia jest jak widać piękna, jest młodziutka - ok. 1,5 - 2 lata.
Na zdjęciach może wydawać się duża, ale rzeczywiście jest średniej wielkości - sięga w kłębie przed kolano , waga ok. 18 kg . Drobnej budowy ciała .
Sunia w typie rasy hovawart - ale w wersji mini.

Jest też możliwość poznania wcześniej Sonii w Warszawie .

Szukamy jej odpowiedzialnego domu "z pasją" - z wszystkimi za i przeciw - bo to mega fajna, bystra i mądra sunia i takich też opiekunów szukamy dla niej.

Na pewno skradnie czyjeś serce :)

ODDANIE psa to ADOPCJA, która poprzedzona jest wizytą przedadopcyjną i podpisaniem umowy adopcyjnej . Ponadto też dochodzi warunek sterylizacji suni .

Istnieje możliwość pomocy w transporcie /do uzgodnienia/

http://olx.pl/oferta/1-5-roczna-piekna- ... 5Rcrb.html
Ostatnio zmieniony śr maja 21, 2014 9:11 pm przez Ania M., łącznie zmieniany 2 razy.

Luk
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 11:19 am

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Luk »

Niedobra wiadomośc, chyba znów trafi do schronu, a tyle złego biedaczka przeszła. Szkoda psiny :-(

Luk
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 11:19 am

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Luk »

Piszcie Dziewczyny w wydarzeniu, szkoda Sońki, mamy czas tylko do poniedziałku. Przecież nie pozwolimy, aby wróciła do betonu ???
https://www.facebook.com/events/4653574 ... ser_joined
W końcu widnieje u nas, jako pies do adopcji, a to coś znaczy ;-)

Awatar użytkownika
Tonia
Posty: 527
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 3:21 pm

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Tonia »

Teresa, serdeczne dzięki za zrobienie Soni wydarzenia na FB. Mam nadzieję, że sunia szybko znajdzie domek. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: Karina »

Bardzo mocno trzymam za to kciuki,ale nieisty nie mogę pomóc inaczej :( pytałam wśród znajomych,ale...nic.
Obrazek

kama210
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 24, 2014 5:50 pm

Re: Sonia z Szydłowca

Post autor: kama210 »

dziekuję za zaakceptowanie na Waszym Hovkowym forum
kamila :)

i dziękuję za zainteresowanie i pomoc dla Sonii

niestety nie znalazł się DT ,
sunia od 25 maja - w hoteliku w Szydłowcu, tam gdzie jest też KAMI :)

25 maja Aleksandra dowiozła ją do Radomia , ja odebrałam i dostarczyłam do hoteliku
będzie pod fachową opieką, może Piotrkowi uda się "wytępić" z Sonii obszczekiwanie innych psów , zwłaszcza małych , bo to jest to dość uciązliwe ,
wg mnie to na pokaz, albo wynika z jakiś lęków , i dość uciązliwe, bo robi to dość nachalnie i szybko się nakręca

Sonia prosi o wsparcie w opłaceniu hoteliku ,
niebawem jak się zaaklimatyzuje - czeka ją TEŻ sterylizacja i usunięcie przepukliny pępkowej - wczęsniej nie mogła być wysterylizowana, bo 2 razy miała narkoze, w związku z problemami z łapą - w Radomiu i potem w Warszawie

Obrazek


sunia po przujeżdzie do hotelu miała problemy żołądowkowe przez kilka dni , teraz już lepiej ,
poczekam jeszcze kilka dni i po niedzieli planuję sterylizację + usunięcie przepukliny pępkowej

po tym weekendzie będą też nowe zdjęcia Sonii

zebrałam opis i zdjęcia do ogłoszen - można korzystać do woli - w linku - http://www.bezdomniaki.pl/sonia-wygrala ... yjacielska

ODPOWIEDZ