Decyzja o drugim psie w domu

czyli wszystko co powinnieneś wiedzieć o psie adoptowanym
Awatar użytkownika
Arisai
Posty: 321
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 5:48 pm

Decyzja o drugim psie w domu

Post autor: Arisai »

Posiadanie psa to poważna decyzja, ale posiadanie drugiego psa powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć. Dotyczy to nie tylko kupna szczeniaczka ale również adopcji starszego psa. Szczeniaczki uczą się postępowania od swoich starszych psich towarzyszy, ale również starsze psy obserwują drugiego psa i biorą z nich przykłady, nie zawsze te najlepsze ;)

http://codlapsa.pl/drugi-pies-w-domu-ja ... tada-cz-i/

http://codlapsa.pl/drugi-pies-w-domu-wp ... ada-cz-ii/


Niektórzy decydują się na kupno/adopcję drugiego psa nie radząc sobie z pierwszym psem i czasami dochodzi do tragedii. Mój kumpel opisał kiedyś taką historię. Cytuję mojego kumpla Marka:

" Niedawno poznałem pięknego psa. Długowłosego owczarka niemieckiego - Zaka. Z dobrej hodowli osiem lat rozpieszczanego przez właścicieli. Poznałem go w niezbyt miłych okolicznościach gdy pogryzł się z psem mojej koleżanki. Ponieważ jego właściciele byli na wczasach w USA a psem zajmowała się ich mama absolutnie nie radząca sobie z 60 kg. psem rzucającym się na wszystkie psy w pobliżu (ale czasami i na ludzi) to zaoferowałem swoją pomoc w jeżdżeniu do weta. Przez tydzień kurowaliśmy psiaka a opiekunka nie mogła wyjść z podziwu, że tak wspaniale radzę sobie z tym nieposkromionym psiskiem. Po jakimś czasie poznałem właścicielkę. Opowiadała o swojej wielkiej miłości do Zaka. O tym jak jest rozpieszczany i jaki jest o nią zazdrosny. Miała w planach dokupienie kolejnego psa nowofunlanda. Wyraziłem zdziwienie czy to dobry pomysł - kolejny duży pies, skoro z jednym sobie nie radzą. Umówiliśmy się, że jeśli będą mieli problemy to im pomogę. Dziś dowiedziałem się, że państwo kupili szczeniaczka a Zak go nie zaakceptował. Ponieważ warczał na niego i bali się , że może malca zagryźć to Zak wylądował w ogrodzie a szczeniaczek zajął jego miejsce w domu. Stres jaki Zak przeżywał był tak wielki, że ugryzł swoją właścicielkę. Wczoraj mimo świątecznego dnia przyjechała pani weterynarz ubrana na biało z białą walizeczką jak na anioła śmierci przystało i uśpiła Zaka. Trupa w czarnym worku zabrała ze sobą, Tyle warta jest nasza miłość do zwierząt. "

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Decyzja o drugim psie w domu

Post autor: Ania M. »

Co????? STrasznie głupi, samolubni i okrutni ludzie. :o :(

Awatar użytkownika
Tonia
Posty: 527
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 3:21 pm

Re: Decyzja o drugim psie w domu

Post autor: Tonia »

O w mordę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: Co za bydlaki!
Obrazek

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Decyzja o drugim psie w domu

Post autor: Karina »

Ale gnoje :evil:
Obrazek

ODPOWIEDZ