Altar z Brodnicy

Ela i Ekler
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 26, 2014 12:03 am

Altar z Brodnicy

Post autor: Ela i Ekler »

7.04.14 do schroniska w Brodnicy (kujawsko-pomorskie) trafił pies w typie hovka, którego nazwali Altar. Pies został znaleziony na szosie wyjazdowej z miasta, prawdopodobnie ktoś wyrzucił go z samochodu. Do tej pory nikt się o niego nie upomniał. Wczoraj byłam z Martą w schronisku, żeby go zobaczyć. Pies jest młody (ma białe, czyste zęby, które ładnie dał sobie obejrzeć), wiek oszacowano na ok. 2-3 lata. Jest nieco drobniejszy niż typowy hovkowy samiec, gabarytami bardziej przypomina suczkę. Altar jest superpsem, lgnącym do ludzi, bardzo wesołym, zadbanym (lśniąca sierść, w schronisku był czesany), zdrowym. Nie ma w nim cienia agresji- ani w stosunku do ludzi, ani innych psów. Mieszka w boksie z innym, trudnym psem i dobrze się dogadują. Umie chodzić na smyczy. Jest psem dość żywiołowym, więc potrzebuje raczej aktywnego właściciela. Na razie jest bardzo ufny, cieszy się na widok ludzi. Dał się ładnie obejrzeć, chciał być głaskany, cieszy się też na widok opiekuna ze schroniska. Altar nie ma tatuażu ani czipu. Dziś skończyła mu się kwarantanna, za kilka dni ma zostać wykastrowany. Kierownik schroniska w Brodnicy jest bardzo sympatycznym człowiekiem, który naprawdę kocha psy, zna imię i historię każdego psa (a jest ich tam ok. 100), współpracuje z kilkoma fundacjami, jest też chętny do współpracy z fundacją hovkową (nawet prosił o kontakt telefoniczny ze strony fundacji). Gdyby znalazła się osoba, która zechce adoptować Altara, kierownik moźe go podwieźć do nowego domu, robił to już wielokrotnie. Myślę, że Altar jest super psem i ten, kto go adoptuje zyska wspaniałego przyjaciela.

Link do strony schroniska: http://www.reksio.cdmedia.pl/?altar,1625

Kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Ania M. »

Jaki fajny - praktycznie gotowy do adopcji, sympatyczny, wesoły. NO i jeszcze ładny na dodatek :D

Luk
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 11:19 am

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Luk »

Takiego psiaka młodego, wesołego; tylko brac. Bardzo ładny pies w typie flat coatet retriver :-)

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Karina »

Altar miał w tą sobotę trafić pod naszą opiekę. Czekalismy tylko na zgodę wetrynarza,że można psa po kastracji brać. Młody, wesoły psiak z ogromną szansą na fajny domek. Niestety w dniu wczorajszym Altar odszedł za Tęczowy Most. Komplikacje po kastracji, niestety tak się zdarza czasem. Żegnaj Altar, teraz nic Cię nie boli i jesteś szczęśliwy. To my za Tobą płaczemy.
Obrazek

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Ania M. »

Strasznie mi smutno. Już prawie był nasz ... :cry:

biedronka8
Posty: 567
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 9:18 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: biedronka8 »

Nie porafie tego opisać jak strasznie się czuję. Bardzo mi go żal. Wszystkie czekałysmy na niego ,ąz wet da nam zielone światło aby go zabrać pod skrzydła hovkow i znależć mu nowy dom. Niestety los chciał inaczej.
Biegaj Altarku szczęsliwie za tęczowym mostem :(
Obrazek

Hania.C
Posty: 373
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:37 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Hania.C »

strasznie mi smutno i nie moge sie z tym pogodzić.Zegnaj Altarku
..tyle dobrych serc się zaangażowało,hotelik zalatwiony,sztafeta przewozowa zorganizowana,plany oglaszania....eh
Obrazek

Awatar użytkownika
Tonia
Posty: 527
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 3:21 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Tonia »

Ojej. Ogromnie mi przykro. :(
Obrazek

Jola i Gandi
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 11:09 am

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Jola i Gandi »

Taki piękny psiak. Jak smutno... Żegnaj[*]

Awatar użytkownika
Arisai
Posty: 321
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 5:48 pm

Re: Altar z Brodnicy

Post autor: Arisai »

[*] dla Ciebie Altarku :cry: :cry: :cry:
Biegaj szczęśliwie za TM

ODPOWIEDZ