Rita z Radlina

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Rita z Radlina

Post autor: Ania M. »

.
Ostatnio zmieniony pn kwie 07, 2014 10:28 pm przez Ania M., łącznie zmieniany 1 raz.

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: Ania M. »

To jest Rita
Te hovkopodobną suczke wynalazła Marysia na stronie schroniska w Radlinie koło Jarocina.
Ania M. pisze:Obrazek
[/quote]

Basia wybrała sie do suczki i napisała o niej tak (ponięzej cytat


byłam, zobaczyłam i teraz odpisuję na pytania dotyczące Rity. Kierownik sympatyczny co wiedział to mi o niej opowiedział, bo przywieźli ją za jego kadencji. Jest u nich od 9 01 2012r. Ile ma lat to dokładnie niestety nie wiedzą, ale jest to młody pies, wysterylizowany, odrobaczony, zaszczepiony przeciw wszystkim chorobom.Przywiozła ją straż miejska z dwoma innymi psami, o których nic nie wiadomo z łapanki.Rita jest rzeczywiście ładną sunią, ale...niestety b.bojazliwa, (na szczęście nie jest agresywna).Potrzebowałaby porządnego behawiorysty, aby wyzwolił ją z tych lęków(co ci ludzie jej zrobili, że tak s6ię boi)? Takiej osoby schronisko nie posiada, a szkoda-jest to gminne schronisko. Nie powiem Ci, nie mam za bardzo z czym porównać, ale nie najgorzej tam jest. Rita ma 2 koleżanki i jest ok..ogrodzony bobs 15x15m i budy; krzywdy tam nie ma. Myślę, że jakby ktoś (taki jak z Kami pracował to byłoby z nią ok. Zdjęcia zrobiłam, syn je później prześle.

santana
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 2:03 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: santana »

Przesyłam kilka obiecanych zdjęć z wizyty u Rity w Radlinie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: Ania M. »

CZy mi sie zdaje, czu Rita na aktualniejszych zdjęciach znacznie grubsza jest? Wygląda jak wysokoszczenna suka ... :?

Jest szansa, że niedługo znajdzie sie w DT. :)

santana
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 2:03 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: santana »

Oby nie! (jest wysterylizowana).Niestety, nawet nie próbowałam jej pogłaskać.Moźe tak dobrze karmiona albo zdjęcia dają taki mylny obraz. :D

Luk
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 11:19 am

Re: Rita z Radlina

Post autor: Luk »

Czemu jej nie pogłaskałaś? Tak sie boi ludzkich rąk? Tyle złego jej uczyniły?

santana
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 2:03 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: santana »

Niestety nie dała się, bardzo boi się , uciekała nawet od kierownika schroniska -Tereso.Na pocieszenie moje jak odchodziłam to bardzo obwąchiwała miejsca i ,, kukała" za mną :D

Awatar użytkownika
Tonia
Posty: 527
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 3:21 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: Tonia »

Ricie się udało! Nie musi już mieszkać w schronisku, nie musi się już niczego bać. Najpierw Kasia pokazała jej, że istnieje jeszcze inny świat niż ten widziany zza krat, dając jej dom tymczasowy. Kasiu, bardzo Ci dziękujemy! :D Rita jest bardzo lękliwa, nienawykła do normalnego życia z ludźmi, więc najlepiej czuje się z dala od ludzkich spraw, wśród innych psów, gdzie ma dla siebie bezpieczną przestrzeń. Dzięki Kasi zobaczyła, że nowy człowiek może być dobry i pomocny, że powinno się go obdarzyć zaufaniem. Gdy Magda, u której jest już nasz szczęśliwy Niki, przygotowała miejsce dla Rity, Kasia zawiozła sunię do jej nowego miejsca zamieszkania. I tak Rita została sąsiadką Nikiego. :) Cieszymy się, że oboje nasi podopieczni trafili w tak zaufane ręce! :)
Obrazek

Luk
Posty: 143
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 11:19 am

Re: Rita z Radlina

Post autor: Luk »

Może jakieś foto z nowego m-ca Rity? z jej kompanem z boksu?
Fajnie, że ma swoje miejsce na ziemi, takie , jakie toleruje :-)

santana
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 2:03 pm

Re: Rita z Radlina

Post autor: santana »

Bardzo mnie ucieszyła wiadomość, ze Rita ma swój nowy domek. :D Myślę, że poprzez odpowiednią pracę z psem, te lęki jej miną lub zmniejszą po części.

ODPOWIEDZ