Nufka z Ostoi

czyli o adoptowanych psach, które były pod naszą opieką
Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Nufka z Ostoi

Post autor: Karina »

Blond Ślicznotka to najnowsza podopieczna fundacji HovaWarty. Jest sporo mniejsza, niż rasowy hovawart, ale urodą idealnie wpisuje się we wzorzec rasy, a przede wszystkim, desperacko potrzebowała naszej pomocy. Ta młodziutka sunia zdążyła już bowiem poznać, co znaczy bezdomność, ulica oraz walka każdego dnia o siebie i swoje szczenięta.
Na szczęście, to wszystko to już przeszłość. Teraz będzie już tylko lepiej. Powodzenia Ślicznotko!
Więcej zdjęć i bieżące informacje o suczce na fb https://www.facebook.com/events/1535547363436590/
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 393
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:52 pm

Re: Nufka z Ostoi

Post autor: Kasia »

Nufka to prawdziwa księżniczka, stokrotka i słoneczko.
Mam nadzieję, że jej zachowanie choć w części spowodowane jest zmianą sytuacji na nową, nieznaną, bo aż mi jej szkoda.
Najpewniej kiedyś mieszkała w domu. Kompletnie nie brudzi, nie niszczy, jest grzeczna, cichutka i mocno wystraszona, choć w Ostoi przebywa już tydzień. W boksie od razu wbiega do budki i spokojnie leży głęboko w polarach. Na spacer wychodzi na smyczce, błyskawicznie robi koopkę i biegiem wraca do boksu, po drodze robiąc siku. Je ładnie. Anita prosi, by przywozić jej tylko takie "hovki" ;) Sama słodycz, zero problemów.
Do boksu suni weszłam za Anitą. Anita podeszła do budki, włożyła tam rękę. Nufka od razu przysunęła się do otworu w budce i nastawiła brzuszek do miziania. Po chwili mizianek wyszła na zewnątrz, ale na mój widok tak zaczęła się trząść, że poryczałam się i pozwoliłyśmy jej się schować. Szybko jednak znów przysunęła się do otworu i pozwoliła miziać Anicie. Po kwadransie Anita wyszła, sunia schowała się w głębi budki, a ja zostałam ze smaczkami w ręce, którą włożyłam do otworu. I tu zonk - Nufki nie interesowały smaczki. Kiedy po kilku minutach zaufała mi i przysunęła się do otworu, olała smaczek, ale nadstawiła brzuszek do miziania. Poryczałam się, ale tym razem ze wzruszenia :)
Głaskałam, miziałam, aż w końcu wyszła z budki. Szła przyklejona do ściany, do kąta i po chwili znowu uciekła.
Wpuściłam do boksu Thuga z nadzieją, że może obecność drugiego psa ją ośmieli. Wszystko odbyło się jak poprzednio z tym, że Thugo był podekscytowany, że nawet nie chciał jeść smaczków. Nie molestował małej, ale wylizał całą podłogę jej boksu. Wtedy już byłam pewna, że cieczka tuż tuż.
Ostatecznie po 1/2 h Nufka dała się przypiąć do smyczki i wyszła ze mną na kilkuminutowy spacer (Thugo został w boksie). Kilka minut, siku i Nufka sama chciała wracać. W boksie napiła się wody i schowała do budki. Dość emocji na jedno popołudnie :)
Anita mówi, żeby Nufce dać trochę spokoju. Dziewczyna musi się zaklimatyzować, oswoić i uspokoić. Pewnie sporo przeszła, a od człowieka otrzymała nie tylko dobro :(
Podczas wieczornej wizyty u weterynarza okazało się, że sunia rzeczywiście miała początek cieczki. Podjęto decyzję o natychmiastowej sterylizacji. Na szczęście sterylkę robił jej chirurg, więc Anita była spokojna o wynik zabiegu - podobno podczas cieczki to trudniejszy zabieg.

A tu macie buraczkowa Kasię i Nufkę pzryklejoną do kąta. Bała się flasha lampy, więc odpuściłam jej więcej fot.

Obrazek
Obrazek

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Nufka z Ostoi

Post autor: Ania M. »

NUfka poddana została sterylizacji. Zabieg zasponsorowała Anna. :)

Oto Nufka w kubraczku poświadczającym jej dzielność

Obrazek

Anita organizuje Nufce "re-socjalizację". Mała suczka pomaluśku, po kroczku oswaja się z ludźmi (tu z Filipem), z psami (Willi).
jesteśmy pełne wiary, że Nufka wkrótce rozkwitnie :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Nufka z Ostoi

Post autor: Karina »

Nufka już w swoim Nowym Domku ;). Na razie na tymczasie, ale patrząc na jak wyglądają pierwsze dni Nufki z jej Nowymi Ludźmi, to jesteśmy pełni optymizmu i wiary,że Nufka tam już zostanie :) A ponieważ Nufka jest bardzo inteligentna, od razu znalazła bardzo ważne miejsce w życiu psa ;)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Nufka z Ostoi

Post autor: Karina »

Nufka już na stałe zagościła w swoim domu- to już jest jej dom stały :) Bardzo się cieszymy :) Oto Nufka zagoszczona ;)

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ