Kami - czas iść na swoje

czyli o adoptowanych psach, które były pod naszą opieką
Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Karina »

A nasza prezeska Beatka była z pewną wizytą, z której wyniosła same miłe wrażenia :) :
" W zeszłym tygodniu odwiedziłam naszego pierwszego fundacyjnego podopiecznego - Kamika. Minęło 9 miesięcy, odkąd zamieszkał w swoim nowym domu, u boku kochających go ludzi. Gdy podeszłam do furtki, Kamiś w pełni pokazał swoją wartość psa stróżującego, ale jak tylko zostałam wpuszczona do środka i przywitano się ze mną, Kami również zapragnął się ze mną przywitać i zapoznać. Robił to z ogromną radością i werwą.
Przez cały czas mojego pobytu Kami siedział obok mnie i grzecznie czekał na głaskanie, a ja z przyjemnością spełniałam jego życzenie. Emotikon wink Tym bardziej, że psiak ma teraz piękne, błyszczące, miękkie w dotyku futro. Nasz (oficjalnie już nie nasz, ale na zawsze pozostanie "naszym") psiak odwiedził bowiem groomera (choć pewnie wolałby nie przeżywać ponownie tej przyjemności Emotikon wink ). Kami to czysta radość na czterech łapach! Emotikon smile Gdy się nim akurat nikt nie zajmuje, to potrafi zająć się sam sobą - albo bawi się piłeczkami na dworze, albo czeka na pieszczoty. Pani Kasia nauczyła go kilku komend, które pięknie wykonuje. Największą nagrodą dla chłopaka nie są smaczki, ale pochwała i głaskanie ze strony opiekunów.
Kami mieszka wspólnie z policyjną suczką Pirą, która jest dla niego nad wyraz wyrozumiała. Bardzo fajnie się ze sobą dogadują. Uzupełniają się nawzajem, sprawnie i zgodnie patrolując teren wokół domu.
Pewnego dnia Kamiś, wiedziony psią ciekawością, postanowił sprawdzić, co interesującego dzieje się u sąsiada. Widocznie chciał zawrzeć nową znajomość... Emotikon wink Podkopał się pod płotem i przez otwarte drzwi wszedł do sąsiedniego domu. Emotikon grin Poznał tam miłego człowieka, pozwiedzał sobie posesję, po czym został odprowadzony do swojego domu. Niestety, to była pierwsza i zarazem ostatnia samodzielna wizyta Kamiego w sąsiedztwie. Wokół ogrodzenia, jak grzyby po deszczu, wyrosły murki Emotikon wink .
Bardzo było mi miło gościć u pani Kasi i jej męża. W takich właśnie chwilach człowiek wie, że to, co robi, ma wielki sens. Po tej wizycie naszła mnie refleksja: pamiętam to jak dziś. Moment, gdy trzeba było podjąć decyzję o ratowaniu zdziczałego psa. O tym, jak pojawiły się głosy, że szkoda naszego czasu, pieniędzy, że tego psa nie da się przywrócić już "społeczeństwu", że najlepiej pomóc mu przejść za tęczowy most. Cieszę się ogromnie, że nie posłuchałyśmy tych rad, że posłuchałyśmy własnego serca i dałyśmy szansę dzikusowi. Dziś ten dzikus to bardzo grzeczny, radosny, pełen energii pies. Uśmiech nie schodzi mu z pyska. /" Miej serce i patrzaj w serce" A. Mickiewicz

A oto naoczne dowody ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Katera
Posty: 17
Rejestracja: pt sie 22, 2014 8:45 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Katera »

jestem pod ogromnym wrażeniem tak dużej liczby nierozmazanych zdjęć :)

zapraszamy ponownie - Kamo na pewno również się ucieszy z kolejnych rąk do głaskania.

Katera
Posty: 17
Rejestracja: pt sie 22, 2014 8:45 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Katera »

Z cyklu bawimy się bez udziału Człowieków :)
Załączniki
ostro grają...
ostro grają...
WP_20150604_09_56_59_Pro.jpg (195.35 KiB) Przejrzano 12062 razy
this is Sparta!
this is Sparta!
WP_20150604_09_56_45_Pro.jpg (194.41 KiB) Przejrzano 12062 razy
zaczepialski
zaczepialski
WP_20150604_09_56_43_Pro.jpg (193.62 KiB) Przejrzano 12062 razy

Katera
Posty: 17
Rejestracja: pt sie 22, 2014 8:45 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Katera »

c.d.
Załączniki
łups! (moje ulubione zdjęcie!)
łups! (moje ulubione zdjęcie!)
WP_20150604_09_57_17_Pro.jpg (241.87 KiB) Przejrzano 12062 razy
ugryzę Cię w ucho!
ugryzę Cię w ucho!
WP_20150604_09_57_44_Pro.jpg (235.39 KiB) Przejrzano 12062 razy
poka brzucho!
poka brzucho!
WP_20150604_09_59_40_Pro.jpg (230.44 KiB) Przejrzano 12062 razy

Katera
Posty: 17
Rejestracja: pt sie 22, 2014 8:45 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Katera »

c.d. ostatni :)
Załączniki
ostatni zryw...
ostatni zryw...
WP_20150604_09_59_52_Pro.jpg (229.51 KiB) Przejrzano 12062 razy
... a teraz pobawię się piłeczkami ... wszystkimi!
... a teraz pobawię się piłeczkami ... wszystkimi!
WP_20150604_10_00_11_Pro.jpg (224.55 KiB) Przejrzano 12062 razy

Awatar użytkownika
Karina
Posty: 1231
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 1:24 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Karina »

Cudne :) Od razu mi się humor poprawił :)
Obrazek

Hania.C
Posty: 373
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:37 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Hania.C »

Cud ,miód i....nie wiem co jeszcze :D Łza się w oku kręci ,gdy pomyślę jak wczesniej wyglądało życie Kamisia i czym jest dla niego zycie w Waszej Rodzinie .
Dla nas to takie zdjęcia na chwilę zmęczenia ,zwątpienia , czy poprostu gorsze fundacyjne dni.Nikt nie powie wyrazniej niz one jak bardzo warto....

Dla mnie to taki okład na serce i kopniak do działania ;)

KOCHANI JESTEŚCIE :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 393
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:52 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Kasia »

Dzięki za cudne Kamisiowe foty. Psiaki cudownie się bawią :) Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie, ale zdjęcia jakby bardziej dynamiczne, niż te Beatki :lol:
Obrazek

Ania M.
Posty: 1113
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 6:47 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: Ania M. »

Cudne, szalone i rozczulające sa te fotki.
A te dwa psy... fantastyczny duet :D

biedronka8
Posty: 567
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 9:18 pm

Re: Kami - czas iść na swoje

Post autor: biedronka8 »

oj zdecydowanie zdjęcia są bardziej dynamiczne:) to wesoło macie :) i animal planet na podwórku :)
Obrazek

ODPOWIEDZ